Menu
Home Page

Who's Who

Senior Leadership Team

 

Miss Lisa Golding Headteacher
Mr Steve Lee Deputy head 
Mrs Emma Bunn School Business Manager
Miss Simone Marsh-Henry

Lead in Pastoral Care, Designated

Safeguarding Lead and PSHE leader

Mrs Caroline Kailou SEND and Inclusion Leader
Miss Alison Clark Assistant Head & Joint English Lead

 

Leadership Team

All of the above + Year Group Leaders of Learning

 

Classes

 

3R

Mr Ben Ross

Year 3 Leader of Learning & Computing Leader

3N

Mrs Sam Navqvi    

Teacher & Art/D+T Leader

3A

Miss Aleks Renzullo     

Teacher, RE leader and Joint EAL leader

                                      

4D

Mr Duncan Quigley

Year 4 Leader of Learning & Maths Leader    

4A

Mrs Jo Constaninou & 

Mrs Sian Stubbings   

Teachers

4P

Mr Cam Porteous

Teacher

 

5A 

Miss Vicky Rogers

Year 5 Leader of Learning  & Science Leader

5F 

Miss Simone Fox

Teacher & Humanities leader

5N

Mrs Dora Ngwenya

Teacher

 

6A

Mrs Genevieve Adams

Year 6 Leader of Learning & Joint English Lead

6H

Miss Clare Harding

Teacher

6C

Miss Alison Clark

Teacher

          

 

Additional Teacher(s)

Mrs Melissa Levy - PPA cover

Mrs Amanda Winward - PPA cover

Mr Jamie Courtnage - HLTA + PPA cover

Jack Smith - PE Apprentice

Lovella Henry - Music and Performing Arts Teacher

'Non-Stop Action' also provide some PE/Games lessons across the school

    

Inclusion Team

Mrs C Kailou                        Inclusion Manager, SENCO, Nurture Group Leader, Child Protection Officer, LAC Officer

Elaine Geeves                    GAT lead / Inclusion Teacher / Support Teacher

Dee Whybrow                     Inclusion Teacher

Jill Smith                              CAF co-ordinator        

Sylvia Stettler                      Lead in EAL support

Ann Bull                               Launchpad

Claire French                      Launchpad

 

Learning Support Assistants

Selma Aqsu

Fred Attrebi  

Sandra Boyce

Ann Bull

Sue Byrne

Pauline Carr

Jamie Courtnage

Susan Edgar Charles

Claire French

Sue Harris

Zoliha Hoque

Zafirah Hussain

Magda Jaskuska

Lou Lucy

Natalie Nainani

Lydia Parry

Anu Patel

Sara Pittal

Irina Soulimova

Sylvia Stettler

Zahra Toupchiani

 

Support Staff

Dave Hallett                         Site Manager

Androulla Alexander          Administrator

Leana Hook                         Administrator

Clare Harris                          School Welfare Officer/ Attendance Officer/Admin

Arti Ashra                             Assistant School Welfare Officer/ Dining Supervisor

Urai Preddy                         Dining Supervisor

Top